Fantazii se meze nekladou, takže, proč nesnít?

Listopad 2012

Zlý příběh s dobrým koncem

19. listopadu 2012 v 19:00 | Míša povídkářka
Znáte to. Na internetu je spousta chlapů, co se vydávají za mladé kluky a lákají si děvčata přímo do náruče.
Tenhle příběh je pravdivý (jen změněná jména).
Klára ráda *četovala*. Pomáhalo jí to zbavit se studu, bylo to jiné, než s kluky mluvit naživo. Jednoho dne si tak psala s kamarádkou, když tu náhle zpráva od jakéhosi markina. Neznala ho. Odepsala mu a zjistila, že je stejně starý, že hraje na kytaru stejně jako ona a volejbal také. Po asi hodině psaní už musel jít, a tak se rozloučili. Celou noc o něm přemýšlela - byl jí velmi simpatický. A byl hezký.
Druhého dne si zase psali. A třetího taky. Byl hrozně fajn. Povídali si třeba i do noci, pořád jim nedocházela slova. Problém byl, že byl z jiného města. Ale zas taková dálka to nebyla - 60 km. Začali si psát o tom, že by se sešli, ale Klárka byla opatrná a chtěla napřed fotky. Víc fotek. Protože tu jednu co měl v profilu si klidně mohl někde stáhnout z netu. Tak mu dala svůj mail a on jí poslal své fotky - bylo jich asi 5. Uvěřila mu, že je to opravdu on, že nelže a psali si dál a ona začala pomýšlet na to, že by se mohli sejít.
Jednoho dne si řekla, že by se mohla podívat, jestli nemá profily i na jiných sociálních sítí. Ale měla přístup jen na jednu - Lidé.cz. Tu přece mohla zjistit z jeho E-mailové adresy. A tak si našla jeho profil na lidé a k jejímu zděšení se objevil profil 45tiletého chlapa. Okamžitě mu napsala, co zjistila a doplnila, že je to lhář a podrazák.
Ohromné překvapení to sice bylo, ale nejspíš jí zachránilo život.