Fantazii se meze nekladou, takže, proč nesnít?

3. kapitola - Uvítání

2. června 2012 v 20:58 | Míša povídkářka |  Štěstí od podkovy
"Vítej," zazněl hluboký hlas toho vznešeného muže. "Jsme velice rádi, že jsi sem přijela a že tě nezajmula kněžna z Měsíční země. Jsem Ceren, král elfů"
Emmě překvapeně poklesla čelist, ale okamžitě si uvědomila, že se to nehodí, takže zavřela ústa a uklonila se. Ještě nikdy se nesetkala s někým urozeným - nevěděla, co má dělat, aby třeba neurazila.
"Neklaň se. Spíš bych měl pokleknout já," prohlásil Ceren. Odhrnul si dlouhý plášť z kolenou a... poklekl. "Je pro nás velikou ctí, že jsi přijela."
Emma nevěděla, která bije. Ještě před týdnem si ani nesnila, že by potkala krále elfů, ani jen tak náhodou a teď před ní klečel! Nevěděla co říct, co dělat. Raději vyrazila za Evolin, která ji popadla za ruku a táhla k zámku.
* * *
Zevnitř byl zámek ještě krásnější, než zvenku! Všude visely obrazy králů ve zlatých rámech, obrazy koní a uprostřed veliké vstupní haly byla na podlaze mozaika z barevných dlaždiček, která zobrazvala koně v lehkém cvalu.
Ceren je dovedl do obrovské jídelny, kde byl slavnostně prostřen stůl. Na židlích kolem stolu seděli elfové a víly v krásných šatech, kteří určitě mnohé znamenali v politice. Evolin Emmu posadila na židli do čela stolu, posadila se po její pravici a do druhého čela se posadil Ceren. Emma neviděla, jak se tváří, protože uprostřed stolu stála ohromná váza lesních květin, které omamně voněly, přes kterou neviděla na druhou stranu.
Večeře začala. Víly se zlatými křídly létali okolo hostů a nosily pečené maso s ovocem, spoustu vína a vody a spoustu dalších jídel. Emma nebyla zvyklá na tak hodně jídla, po chvíli ji začal bolet žaludek. Evolin si všimla, že přestala jíst a zeptala se Emmy, jestli si nechce jít lehnout. Dívka jen přikývla a elfka ji dovedla do krásně zdobeného pokoje, kde se Emma umyla a převlékla do čistých šatů. pak ulehla na postel s nebesy a tvrdě usnula.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama