Fantazii se meze nekladou, takže, proč nesnít?

Příběh jednoho hřebečka

27. prosince 2011 v 18:24 | Míša povídkářka |  O koních
Po palouku pobíhalo hříbě. Bylo mladičké-vedle něho běžela jeho matka. Opodál se klidně popásal zbytek stáda.
Náhle však stará klisna uslyšela varovné zaržání několika koní ze stáda. Ohlédla se, a všichni koně prchali. Rychle popostrčila své mladé a rozběhli se za stádem. Bylo však pozdě. Ozvala se strašná rána a ohnivý kámen zasáhl klisnu do hřbetu a ta se skácela na zem do trávy. Hříbě se zastavilo a očichávalo matce ránu. Ta ho však odstrčila a zaržála. Hříbě se rozeběhlo za stádem. Ještě naposled se ohlédlo a pak utíkalo za svými druhy.
Po asi čtvthodině běhu hříbě spatřilo na obzoru své stádo. Přidalo do kroku a doběhlo až k nim. Našlo matku jeho maminky a ta mu něžně olízala srst. Ostatní koně ze stáda se také přišli podívat a otec hříběte hledal jeho matku. Pak pochopil, co se stalo. Spolu s "babičkou" hříběte se o ně postarali.
Mládě rostlo a rostlo. Za pár týdnů už nebylo závyslé na mléce jedné klisny ze stáda a začalo se živit trávou a listy. Dny, týdny, měsíce ubíhaly. Kůň rostl a sílil a ve svých třech letech z něj byl silný hřebec. Stal se vůdcem stáda. Byl statečný, ale kdykoliv uviděl veliký džíp lovců a hlasy lidí, zahnal stádo daleko pryč.
Později se stal hrdým otcem překrásné černé klisničky. Žil v pokoji a tak i nakonec zemřel mezi svými druhy. Prožil šťastný a pokojný život a v Nebi se setkal se svou matkou, kde spolu běhali po nebeských lukách a byli dále šťastní.
KONEC
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 vestec vestec | Web | 13. ledna 2012 v 0:36 | Reagovat

Dobry clanek, hezky blog, podivas se na muj webik?

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama